Kilka pytań odnośnie Xboxa 360 od nowego użytkownika

Podstawowe pojęcia i wskazówki dla początkujących użytkowników.

Kilka pytań odnośnie Xboxa 360 od nowego użytkownika

Postprzez Ged24 » 20 lis 2016, o 14:09

Witam kupiłem świeżo konsole xbox 360 slim (rok produkcji 2011) przerobioną na RGH i mam kilka pytań:

1. Planuję dokupić dysk 1TB tylko nie wiem czy wewnętrzny sata 2,5 cala czy zewnętrzny na usb? ( bardziej chcę zewnętrzny bo mam jeszcze komputer i do niego by się też przydał) Oraz jakiej firmy?
2 Jak przerabiać gry pod RGH? Narazie ściągnąłem PES 2017 i skonwertowałem go programem Iso2god i gra działa na konsoli. Czy tak sie przerabia wszystkie gry? Czytałem że jest jeszcze jakiś format xex (do którego pewnie używa sie innego programu?) Czym sie różni GOD od XEX ? Poproszę też linki do tutoriali
3 Czy na konsoli przerobionej RGH da się grać przez internet ?
4 Planuję dokupić używany telewizor pod xboxa 360 - 30 cali +, na co zwracać uwagę?
REGULAMIN FORUM viewtopic.php?t=57
Playstation 2 Slim SCPH-75003 FMCB
Xbox 360 Slim Trinity 8 GB RGH
Playstation 4 Slim 500 GB CUH-2016A
Moderator

Podziękowania: 16

Re: Kilka pytań odnośnie Xboxa 360 od nowego użytkownika

Postprzez PeCetoLog » 20 lis 2016, o 14:35

RGH bez dysku wewnętrznego, to trochę jakby amputować człowiekowi jedną nogę, da się żyć, ale trochę kulawo.
(nie ma emulatora XBX, problem z niektórymi grami wymagającymi HDD - Battlefieldy itp, kłopoty nieznane innym użytkownikom z hdd wewnętrznym).
1. Wewnętrzny 1TB w konsoli jest uziemiony, jeśli chcesz wykorzystywać do PC/Xbox to lepiej 1TB USB 3.0, a do środka np. 120GB.
zasada SATA <=9,5 mm grubości (ja jakoś używam Samsung/Seagate), jeśli USB to 3.0 ;
2. Mam 96% plików w GOD, jeśli chcesz grzebać w plikach (a nie grać) to XEX (czyli pliki jak w PC), poczytaj.
3. LIVE nie (niektórzy twierdzą, że kilka tygodni się da), bez kombinowania jedynie kilka gier w system link, ale tu trudno pograć bez swojej ekipy.
4. Więcej niż jedno HDMI, chyba, że chcesz tylko konsolę podłączyć (jeśli ma tuner cyfrowy do naziemnej to wypas)
In GOD (containers) We Trust
Ekspert

Konsola: Jasper JTAG/ Trinity RGH
Podziękowania: 808

Postprzez Ged24 » 20 lis 2016, o 19:39

Czy są jakieś strony z aktywnymi torrentami z grami na xboxa 360 czy jestem skazany na ściąganie z serwerów ?
Ostatnio edytowano 21 lis 2016, o 15:33 przez Ged24, łącznie edytowano 1 raz
Moderator
Autor tematu

Postprzez PeCetoLog » 20 lis 2016, o 20:17

Spróbuj przetrzepać [Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki] , .org już nie istnieje, user @Zinyx też wspomniał ostatnio o kilku.
Można też przeszukać "zatokę piratów" i inne strony. Opcji jest trochę, ale nie wiem jak z aktualnością i ilością seedów.
Ekspert

Postprzez Ged24 » 21 lis 2016, o 15:39

Jak sprawdzić dokładny model konsoli ? Z tyłu pisze model 1439, 2011-05-06: MFR Date
Moderator
Autor tematu

Postprzez PeCetoLog » 21 lis 2016, o 16:23

Wersję RGH i nazwę modelu podaje Dashlaunch (odplasz plik xex z katalogu install Dashlauncha).
Ale można sprawdzić analogowo [Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki], wygląda że masz Trinity.
Ekspert

Postprzez Zinyx » 22 lis 2016, o 00:44

Dysk wewnętrzny by ci sie przydał 120GB tanio jak barszcz albo ze starego lapka wytargać jak masz... na zewnetrznym zawsze kombinowanie jak odpalić gierke... Lepiej mieć zawsze jakiś czy nawet mniejszy niż 120GB - ale zawsze jest ;) Jak nie będziesz miał to też się nic nie stanie, ale kiedyś sie natniesz na jakąs grę której inaczej nie odpalisz ;)
Z dysków na USB parę dni temu wybrałem ADATA HD710 - zajebisty jak będziesz często i gęsto go używał jako przenośny to dobry wybór. Nie musisz go nosic jak "jajko" czaisz OCB ;)
Xex zazwyczaj potrzebny do gier na 2 DVD i wersji GOTY (games of the year) tak że Pecet ci nie polecił jeszcze programów, to co musisz mieć na kompie:

360mpGui
Iso2God
360 Content Manager
Jdownloader :troll:

Pykanie w sieci na RGH - lipa jest konkretna - tyle ci powiem
Albo pykasz w gry za friko, albo wypalasz na płytę i wykupujesz konto GOLD na xbox live.. Lub kupujesz oryginalne + konto GOLD (RGH tu nie może być)
Na System Link jedynie sobie możesz pograć, i w pi.... mało gier na to jest... COD: Black OPS II jak na razie najwięcej wiary gra.. Ogólnie w RGH jesteś ograniczony ostro - niestety
Co do TV nie wiem co ci poradzić... HDMI na pewno :troll: polukaj na forach co polecją z "głęboką czernią" będziesz miał bardziej wyraziste kolory. Ja mam wiekowego Sharpa działa u mnie jako monitor do PC/TV/Xbox
[Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki]
(((d-_-b))) UK Hardcore (((d-_-b)))
Moderator

Konsola: Jasper 120GB RGH 1.2 + LT3.0
Podziękowania: 200

Postprzez Ged24 » 22 lis 2016, o 19:37

Zinyx napisał(a): tak że Pecet ci nie polecił jeszcze programów, to co musisz mieć na kompie:

360mpGui
Iso2God
360 Content Manager
Jdownloader :troll:

Możesz napisać do czego służą poszczególne programy (jeszcze jakbyś dal jakieś linki do poradników to by było super) znam tylko iso2god oraz jdownloader.

PS Możesz podać linki do stron z torrentami o których wspominał Pecet?
PS2 Pod jaką kategorią na alegro szukać dysku wewnętrznego ? bo sata 3,5 cala chyba jest za duzy?
Moderator
Autor tematu

Postprzez Ged24 » 24 lis 2016, o 18:25

Mam kilka kolejnych pytań:

- Przyszedł mi dzisiaj zamówiony dysk zewnętrzny 1TB Seagate Srd000f2 no i mam problem bo xbox 360 go nie widzi (w opcjach formatuj jest tylko NTFS i exFAT, nie ma FAT32 >:( da sie coś zrobić czy muszę nowy dysk kupić?)
- Mam FSD (wersja dash 3.0b rev 775 - czy jest to najnowsza wersja?) w czym Aurora jest lepsza od FSD i czy ciężko się ją instaluje ?
- Do czego jest folder w FSD "Xbox live arcade" ?
- Czy na xboxie 360 da sie oglądać filmy w formatach jak na PC typu avi, xvid, divx?
- Jak ustawić w FSD żeby widzieć w folderze "gry xbox 360" gry nagrane na dysk zewnętrzny ?
- Na ile % ustawić wiatrak w opcjach FSD żeby nie spalić konsoli ? ( mam na 50% ale troche głośno chodzi)
Moderator
Autor tematu

Postprzez Zinyx » 24 lis 2016, o 19:15

- Jaki masz kernel ? - to pytanie w sprawie tego dysku, bo tez u znajomego taki zonk z dyskiem, tylko że tam ma niski kernel, jestem ciekaw jaki Ty masz
- Freestyle 3.0 Rev 780/783 (Not Official)
- Do gier "Arcade"
- Da się oglądać gdzies jest temat (kodeki sobie musisz dograć)
- [Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki]
- ja mam na 65%
(((d-_-b))) UK Hardcore (((d-_-b)))
Moderator

Konsola: Jasper 120GB RGH 1.2 + LT3.0
Podziękowania: 200

Następna strona

Powrót do Dla początkujących

Kto przegląda temat

Użytkownicy przeglądający ten temat: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość