[Poradnik] Gdzie poprawnie wrzucać Title Update (tylko RGH)

Podstawowe pojęcia i wskazówki dla początkujących użytkowników.

[Poradnik] Gdzie poprawnie wrzucać Title Update (tylko RGH)

Postprzez morf81 » 28 wrz 2014, o 07:58

W związku z masą pytań na forum o "tu" i gdzie je ręcznie kopiować postanowiłem napisać tego krótkiego tutka :)

Title update pobieramy z stronki np tej:
Spoiler:
"zakładki updates"
Wrzucamy na pena fat32
Kopiujemy do folderu CACHE na dysku twardym HDD1 konsoli
lub do
CONTENT/0000000000000000/TITLE ID gry/000B0000/ TUTAJ
gdzie media id musi zgadzać się z podstawką Waszej gry. Inaczej wywali komunikat, że gra została zaktualizowana niepoprawnie.
Całą operację kopiowania wykonujemy z poziomu menadżera plików w FSD.
Media ID swojej gry można znaleźć w bazie programu ABGX.
Poradnik napisany na potrzeby xbox360iso.pl
Administrator

Konsola: Xbox One Slim 2TB
Podziękowania: 1982

Re: [Poradnik] Gdzie poprawnie wrzucać Title Update (tylko RGH)

Postprzez cycek1989 » 28 wrz 2014, o 08:09

To ja coś dopisze przyjacielu :)
TU z długo nazwą np. TU_09823675132_0192873619874 wrzucamy do folderu Cache na HDD1
TU z krótką nazwą np. TU123909039410 Wrzucamy do Folderu 000B0000 Do Content/0000000000000000/ID Gry/TU

oraz druga strona z TU
Spoiler:
Obrazek
"Nawilżaj oko cwelu, zaraz poczujesz co to znaczy rozpierdolić łeb!" ~ Trevor Philips z firmy TP INC (Trevor Philips Industries)
Inżynier
Przyjaciel

Konsola: Brak - Aktualnie PC i pampersy córci :)
Podziękowania: 190

Postprzez GrzechU93 » 14 lis 2015, o 22:03

Sorki ale...
I pytanie brzmi: Co dalej? Ma się coś pokazać że zainstalowano czy jak? (oczywiście po włączeniu gry czy tam kiedyś) ? :D
A czy samo z siebie zainstaluje/wklei i będzie wiedziało że ma aktualizację poprawek?

Dodam że pierwszy raz w życiu dodaje TU do gry, a dokładniej do "Rise of the Tomb Raider".
I z tego względu nie mam pojęcia o co kaman ;)
User

Konsola: xbox 360 slim lt. 3.0 + RGH, HDD 750Gb
Podziękowania: 4

Postprzez POJeeP » 14 lis 2015, o 22:10

GrzechU93 napisał(a):Sorki ale...
I pytanie brzmi: Co dalej? Ma się coś pokazać że zainstalowano czy jak? (oczywiście po włączeniu gry czy tam kiedyś) ? :D
A czy samo z siebie zainstaluje/wklei i będzie wiedziało że ma aktualizację poprawek?

Dodam że pierwszy raz w życiu dodaje TU do gry, a dokładniej do "Rise of the Tomb Raider".
I z tego względu nie mam pojęcia o co kaman ;)

jak dobrze wszystko wrzuciłeś czyli te TU do odpowiednich folderów to gra automatycznie powinna te TU wykryć , jeśli nie to trzeba te TU potraktować XM360 czyli odblokować i wtedy powinno być ok
POMOGŁEM ?? Kliknij w zieloną łapkę :)
Zasłużony

Konsola: xbox360 rgh
Podziękowania: 2390

Postprzez piterk » 14 lis 2015, o 23:55

Używasz Aurory cz FSD? POJeep mogę się mylić ale gra nie wykrywa automatycznie TU, a jedynie DLC.

Co do TU w aurorze trzeba ustawić automatyczne skanowanie aktualizacji lub ręcznie przeskanować.
Następnie wybierasz tytuł do którego chcesz uruchomić TU
- W FSD wciskasz Y wybierasz zarządzanie aktualizacjami i aktywujesz wgrane TU
- Aurora szukasz wybranej gry wciskasz Y zjeżdzasz na opcje Aktualizacje. Zostajesz w zakładce zainstalowane i aktywujesz TU które Cię interesuje.
Masz problem z FSD? Może z LINK? Czy nawet z routerm i odblokowywaniem portów pytaj śmiało a z chęcią doradzę.
Ja tu byłem
Moderator

Konsola: SLIM CoronaV4 4Gb + RGHSquirt v1.2 + 1Tb WD
Podziękowania: 327

Postprzez POJeeP » 15 lis 2015, o 00:10

piterk napisał(a):Używasz Aurory cz FSD? POJeep mogę się mylić ale gra nie wykrywa automatycznie TU, a jedynie DLC.

Co do TU w aurorze trzeba ustawić automatyczne skanowanie aktualizacji lub ręcznie przeskanować.
Następnie wybierasz tytuł do którego chcesz uruchomić TU
- W FSD wciskasz Y wybierasz zarządzanie aktualizacjami i aktywujesz wgrane TU
- Aurora szukasz wybranej gry wciskasz Y zjeżdzasz na opcje Aktualizacje. Zostajesz w zakładce zainstalowane i aktywujesz TU które Cię interesuje.

z tego co pamiętam to FSD wykrywało Tu i Dlc automatycznie jak dobrze się je wgrało ( w odpowiednie katalogi ) na dysku wewnętrznym , ale się mogę mylić bo dawno nie "siedzę " w XBOXIE :)
POMOGŁEM ?? Kliknij w zieloną łapkę :)
Zasłużony

Konsola: xbox360 rgh
Podziękowania: 2390

Postprzez GrzechU93 » 15 lis 2015, o 09:27

Ok, no więc tak.
Posiadam FSD, wchodzę w "Gry xbox 360", wybieram grę którą chcę zaktualizować, na niej klikam "y"- opcje, "Zarządzaj aktualizacjami", powinna się pojawić nasza aktualizacja (o dziwo jest tam moja aktualizacja :lol ). W tym menadżerze aktualizacji tytułu jest opcja "A- Ustaw jako aktywny"
Ale nie wiem czy TU właśnie nie było aktywowane automatycznie. Nie jestem pewny ;)

Więc morał z tego taki że dobrze wrzuciłem takową aktualizację. A więc piotrek i POJeeP dziękuję za wszystko i pozdrawiam. <cwaniak> (;
User

Konsola: xbox 360 slim lt. 3.0 + RGH, HDD 750Gb
Podziękowania: 4

Postprzez piterk » 15 lis 2015, o 10:47

To jam tak zatwierdź A - ustA jako aktywne. I pamiętaj że za pomocą FSD nie odbierzesz TU i jedynie ręczne wrzucanie Ci pomoże.
Masz problem z FSD? Może z LINK? Czy nawet z routerm i odblokowywaniem portów pytaj śmiało a z chęcią doradzę.
Ja tu byłem
Moderator

Konsola: SLIM CoronaV4 4Gb + RGHSquirt v1.2 + 1Tb WD
Podziękowania: 327

Powrót do Dla początkujących

Kto przegląda temat

Użytkownicy przeglądający ten temat: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość