Arx Fatalis

Gry na konsole XBOX pierwszej generacji.

Arx Fatalis

Postprzez pieszczoch1234 » 26 sty 2015, o 17:29

Obrazek

Arx Fatalis to dość skomplikowana gra role-playing, pod wieloma względami przypominająca Morrowinda, a także klasyczne PeCetowe produkcje pokroju Ultimy Underworld. Gra początkowo ukazała się wyłącznie na komputery osobiste, dopiero po kilkunastu miesiącach zdecydowano się na wydanie konwersji na konsolę Xbox. Podstawowe zmiany objęły oczywiście moduł odpowiedzialny za sterowanie postaciami, który dopasowano w taki sposób, aby można było bezstresowo bawić się na joypadzie.

Akcja omawianej produkcji osadzona została w realiach fantasy, na tytułowej planecie Arx. Prezentowany świat pozbawiony został Słońca i jego życiodajnej energii, a przez to samego życia. Sytuacja ta dotyczy jednak wyłącznie powierzchni planety. Mieszkańcy Arx przenieśli się bowiem do olbrzymich podziemnych kompleksów położonych blisko rdzenia planety. Gracz rozpoczyna swoją przygodę w jednym z takich obiektów. Jego postać znajduje się w celi, nie pamiętając kim jest ani w jaki sposób się tu znalazła. W miarę rozwoju zabawy poznajemy oczywiście kolejne szczegóły dotyczące przeszłości sterowanego bohatera, dowiadujemy się również o istnieniu tajemniczej sekty pragnącej sprowadzić na Arx boga chaosu.

Wydarzenia w grze obserwowane są z perspektywy pierwszej osoby, całość rozgrywa się w czasie rzeczywistym. Tyczy się to również samych pojedynków. Do dyspozycji gracza oddano bogaty arsenał broni białej. Sterowana postać może również rzucać czary. Do wyboru jest ponad 50 różnych typów zaklęć. W grze nie zabrakło licznych zagadek a także postaci niezależnych, z którymi można wchodzić w różnorakie typy interakcji.
Oprawa wizualna gry prezentuje bardzo zbliżony poziom do wersji PeCetowej. Na uwagę zasługuje zróżnicowane i dość interaktywne otoczenie. Świat gry jest rozbudowany a ona sama dość długa. Arx Fatalis nie posiada jednak żadnych trybów sieciowych.

Folder do zrzucenia na dysk
Link:

Spoiler:
Avatar użytkownika
User
 
Posty: 22
Konsola: xbox 360 slim Halo Reach Edition
Podziękowania: 1

Powrót do XBOX Gry Download

Kto przegląda temat

Użytkownicy przeglądający ten temat: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość