Temperatura Xbox

Rozmowy ogólne o Xbox 360.

Temperatura Xbox

Postprzez Misiek0153 » 8 lis 2013, o 01:01

Jaka powinna być optymalna temperatura xboxa? (CPU, GPU) Pytam, ponieważ podczas grania na moim xboxie dochodzi do 80stopni na CPU i zastanawiam sie czy to normalne. Mam opcje ustawiania szybkości wiatraka na FSD od min 65%(dosyć głośno), mniej sie nie da jedynie na auto, ale też czytałem, że nie powinno się tego robić, ale niegdzie nie było napisane czemu. Czy jeśli będę miał na auto to wiatrak sam zacznie przyśpieszać jak sie zgrzeje CPU? :troll:
"Człowiek, który chce zbyt dużo od życia ryzykuje, że straci absolutnie wszystko. Natomiast człowiek który zbyt mało chce, może w ogóle nic nie dostać." - Mafia
User

Konsola: Trinity Slim 250 RGH
Podziękowania: 1

Re: Temperatura Xbox

Postprzez morf81 » 8 lis 2013, o 01:38

Misiek0153 napisał(a):Jaka powinna być optymalna temperatura xboxa? (CPU, GPU) Pytam, ponieważ podczas grania na moim xboxie dochodzi do 80stopni na CPU i zastanawiam sie czy to normalne. Mam opcje ustawiania szybkości wiatraka na FSD od min 65%(dosyć głośno), mniej sie nie da jedynie na auto, ale też czytałem, że nie powinno się tego robić, ale niegdzie nie było napisane czemu. Czy jeśli będę miał na auto to wiatrak sam zacznie przyśpieszać jak sie zgrzeje CPU? :troll:

Teoretycznie powinien przyśpieszyć jednak u mnie na auto nie przyśpiesza w dashlaunchu mam ustawione na stałe 65% konsolkę lekko słychać ale temperaturki wachają się w granicach 45-51 stopni. 80 wg mnie troszkę dużo może pomyśl o wymianie pasty.
Administrator

Konsola: Xbox One Slim, Xbox 360 Slim
Podziękowania: 1991

Postprzez kre2 » 8 lis 2013, o 09:15

Koniecznie pomyśl o wymianie pasty, bo to już raczej się zbliżają skrajne temperaturki, ja na Falconie z RGH mam na CPU ok. 55 C, na GPU ok. 60 - 61 w stresie po paru godzinkach grania, wiatraczki na auto, dolozony wiatrak 50mm na mniejszy radiator GPU :)
".... A kiedy przyjdzie Jezus , pokazemy mu tabliczke, z kierunkiem na Wieliczke :D "
Percival Schutenbach - Satansimus
Spawacz Konstrukcji Drewnianych
Ekspert

Konsola: Trinity S-RGH - Ace v2 by 15432
Podziękowania: 290

Postprzez Misiek0153 » 8 lis 2013, o 11:09

Kurcze xbox wrócił świeżo z przeróbki. Narazie ustawie wiatrak na 65% bo 70% to juz za głośno :) zobacze jak beda sie wahac temperaturki i wtedy ewentualnie pomysle na wymiany pasty.

Dzięki za odp. :hiehie
"Człowiek, który chce zbyt dużo od życia ryzykuje, że straci absolutnie wszystko. Natomiast człowiek który zbyt mało chce, może w ogóle nic nie dostać." - Mafia
User
Autor tematu

Postprzez kre2 » 8 lis 2013, o 11:20

Przy wyjmowaniu płyty głównej z koszyka szarpali za radiator i to pewnie spowodowało, że pasta się przemieściła, możesz spróbować wyeksekwować od nich zmiane pasty za free :) Warto spróbować i zachować jakieś 50zł ew. samemu się nie męczyć :)
".... A kiedy przyjdzie Jezus , pokazemy mu tabliczke, z kierunkiem na Wieliczke :D "
Ekspert

Postprzez Misiek0153 » 8 lis 2013, o 12:00

Tyle ze ja wysyłałem xboxa do katowic kurierem i po tygodniu dopiero go odzyskałem z przeróbka ;p nie chce mi sie znowu czekac hehe ^^ narazie mam 65% wiatraka i temperaturka okolo 50stopni wiec git : P mam miesiac gwarancji na nia i 12 na rgh.. zobaczymy : P narazie musze sie troche nacieszyc ^^
User
Autor tematu

Postprzez morf81 » 9 lis 2013, o 06:25

Misiek0153 napisał(a):Tyle ze ja wysyłałem xboxa do katowic kurierem i po tygodniu dopiero go odzyskałem z przeróbka ;p nie chce mi sie znowu czekac hehe ^^ narazie mam 65% wiatraka i temperaturka okolo 50stopni wiec git : P mam miesiac gwarancji na nia i 12 na rgh.. zobaczymy : P narazie musze sie troche nacieszyc ^^

No i ok. Mam identycznie ustawione od samego początku temp w stresie nie przekracza 51stopni i nic się nie dzieje a na forach straszą ,że wiatrak siada :D sra a nie siada. Znaleźli się spece od wiatraczków :D
Administrator

Konsola: Xbox One Slim, Xbox 360 Slim
Podziękowania: 1991

Postprzez Kunikov » 23 cze 2015, o 05:57

Witam, mam Xboxa Trinity temp. w IDLE CPU - 67 stopni GPU - 65 MEM - 52 Wszystko jest ok?
User

Konsola: Xbox 360 Slim Trinity (RGH)
Podziękowania: 2

Postprzez kre2 » 23 cze 2015, o 06:41

na jałowych obrotach troche za duża, sprawdź czy nie masz dużej ilości kurzu na łopatkach wentylatora, jak nie, to pasta do wymiany.
Ekspert

Re: Odp: Temperatura Xbox

Postprzez iPINGWIN » 23 cze 2015, o 06:48

Kunikov napisał(a):Witam, mam Xboxa Trinity temp. w IDLE CPU - 67 stopni GPU - 65 MEM - 52 Wszystko jest ok?

Jeżeli masz tyle w grze, to ok. Przynajmniej ja tyle mam w grach po ustawieniu DL :P

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
[Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki]
[Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki]
Przyjaciel

Konsola: PC
Podziękowania: 122

Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda temat

Użytkownicy przeglądający ten temat: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość