Allegrowe dyski

Dyskusje o sprzęcie kompatybilnym z konsolą XBOX 360

Allegrowe dyski

Postprzez king1000 » 29 gru 2015, o 11:55

Konsolkę posiadam 360 slim 4gb. Jak wiadomo rgh obsługuje każdy dysk do 2TB, ale interesuje mnie opinia o allegrowych dyskach wewnętrznych, czy są dobre czy po np. pół roku krzaczą się i są do wyrzucenia? Mnie zainteresował taki jak poniżej, ale cena jest niepokojąco niska w porównaniu do orginałów i nie wiem, czy zawracać tym tyłek, czy poczekać i kupić coś orginalnego?

[Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki]
User

Konsola: XBOX360

Re: Allegrowe dyski

Postprzez morf81 » 29 gru 2015, o 14:17

No właśnie. Kiedyś jeszcze za czasów lt skusiła mnie niska cena oryginalnego dysku do konsoli slim. Co się okazało ? Dysk był pełen badsectorów :\ i mogłem wgrać na niego max 3 gry. Konsolkę piszesz, że masz z rgh więc osobiście proponuję Ci poszukać w dyskach laptopowych. Każdy dysk sata 2,5cala będzie smigać z rgh (do 2tb oczywiście) Ja zakupiłem i polecam dyski z seri western digital "blue" są niedrogie szybkie i niezawodne. Oczywiście możesz zainwestować w dysk np toshiba, samsung, maxtor itp z minimum 5400rpm i też będzie ok. 7200 rpm byłoby już super idealnie :)
Administrator

Konsola: Xbox One Slim, Xbox 360 Slim
Podziękowania: 1991

Postprzez zmysl84 » 29 gru 2015, o 18:50

Ja kupiłem kiedyś na ebay'u 250GB (sorry za link):
[Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki]

Unbranded HDD, nie wiem jaki w środku, nie sprawdzałem :P
Ważne, że chodzi i nie ma żadnych bad'ów - przeszło rok.
Jedyne co, to po wykryciu w x'ie dysk ma nazwę (jakieś krzaczki chińskie).
X360 Slim 4GB RGH + M$ 250GB + Transcend 750GB + Kinect + Wireless Speed Wheel + XFPS 360
50" LED TV 3D TX-50AS650E + WD Elements 2,5TB
FSD3 rev58 PL / Aurora 0.5b / DL 3.11 PL / XexMenu 1.1 / 16547
CUSTOM COVERS by zmysl84
Ekspert

Konsola: Xbox360 Slim 4GB RGH (Corona v4)
Podziękowania: 282

Postprzez king1000 » 29 gru 2015, o 19:32

Zainteresowałem się dyskiem, aby móc pograć w pewne tytuły które muszą mieć tesktury na dysku wewnętrznym, chyba po zainstalowaniu takiego dysku, ów działa jako pamięć wewnętrzna ( o ile się nie mylę, a jak się mylę to sprowadźcie mnie na ziemię).

Poza tym jakby było coś nie tak, badsektory czy coś innego zawsze można odesłać, chyba 14 dni na to jest lub oddać na gwarancję. ( no ale wiadomo jak to wygląda ). Napiszcie czy dobrze kombinuję z tymi teksturami?
User
Autor tematu

Postprzez morf81 » 29 gru 2015, o 20:17

king1000 napisał(a):Napiszcie czy dobrze kombinuję z tymi teksturami?

Dobrze kombinujesz. Wsadzisz dysk do konsoli, sformatujesz i wszystko bedzie działać.
Administrator

Postprzez king1000 » 30 gru 2015, o 14:03

Wysłałem zapytanie i otrzymałem odpowiedź w środku siedzi Wester Digital 5400 rpm. Tylko niepokoi mnie caly czas ta cena, ale chyba zaryzykuje.
User
Autor tematu

Postprzez morf81 » 30 gru 2015, o 15:42

W zasadzie dyski są z gwarancją więc teoretycznie gdyby coś nie działało możesz go oddać lub wymienić.
Poczytaj też negatywne komentarze tego sprzedawcy. Kilka tyczy się właśnie dysków do xboxa. Ludzie piszą że zamówili np 320 a dostali 250.
Na tasiemce zawsze jest napisana pojemność, ale do środka można wsadzić mniejszy więc nie daj się zrobić w bambuko.
Administrator

Powrót do XBOX 360 Sprzęt

Kto przegląda temat

Użytkownicy przeglądający ten temat: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość