Zakup pada do xboxa 360 - kilka pytań

Dyskusje o sprzęcie kompatybilnym z konsolą XBOX 360

Zakup pada do xboxa 360 - kilka pytań

Postprzez Ged24 » 14 mar 2017, o 14:46

Witam, przymierzam się do kupna drugiego pada do swojego xboxa 360 i mam kilka pytań:

1. Nowy czy używany ? ( nastawiam się raczej na nowego, tym bardziej że różnica w cenie nie jest wielka ale przeczytam opinie)
2. Bezprzewodowy czy przewodowy ? ( pad który posiadam jest przewodowy i jestem z niego zadowolony, mam obiekcje czy kształt pada bezprzewodowego będzie mi odpowiadał bo wiadomo ze jest większy, denerwujący jest również fakt że bezprzewodowy pad jest na baterie - nie ma padów jak u sony ps3 z wbudowanym akumulatorem ?)
3. Jak odróżnić podróbkę pd oryginała ? ( swój pad który posiadam ma dużą literę X na środkowym przycisku, na górze jest napis xboxx 360, z tylu na etykiecie również jest napis xbox 360 controler, z tego co przeglądam allegro pady na zdjęciach wyglądają inaczej a są opisy że oryginalne np [Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki] )
4. Cena ( Jaka cena jest optymalna a jaka to okazja ?)
REGULAMIN FORUM viewtopic.php?t=57
Playstation 2 Slim SCPH-75003 FMCB
Xbox 360 Slim Trinity 8 GB RGH
Playstation 4 Slim 500 GB CUH-2016A
Moderator

Podziękowania: 16

Re: Zakup pada do xboxa 360 - kilka pytań

Postprzez Ged24 » 15 mar 2017, o 21:40

Ok chyba się zdecyduje na bezprzewodowy nowy pad, teraz pytanie jakiej firmy najlepiej kupić akumulatorki i ładowarkę ?

PS To jest oryginalny pad [Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki] ??
Moderator
Autor tematu

Postprzez Zinyx » 17 mar 2017, o 00:08

Wątpię ostro czy to oryginal, guide swieci sie jak psu jajca... Na oryginalym masz znaczek X jak by delikatnym frezem, czyste alu... Ogólnie polecam kupic oryginalny używany z kablem usb. ze 2 metry ma. i nie marnuj kasy na baterie super fajne i super ładowarki... Sie wkręcisz w gre a tu zonk ładuj
:D Jak używke za 80 zeta z kablem wyrwiesz to bedzie git
Jeśli widzisz nie działające linki, pisz śmiało na PW to zrobię reup
[Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki]
(((d-_-b))) UK Hardcore (((d-_-b)))
Moderator

Konsola: Jasper 120GB RGH 1.2 + LT3.0
Podziękowania: 218

Postprzez Ged24 » 17 mar 2017, o 14:45

Wszyscy doradzają mi bezprzewodowy, aktualnie mam 1 pada oryginalnego przewodowego i nie narzekam, ale wiadomo bezprzewodowy to jednak kabel mniej i wygoda (jedynie martwi mnie czy będzie leżał w dłoni tak jak przewodowy no i koszt baterii dochodzi).

No denerwuje mnie strasznie że nie piszą na alegro jasno czy pady to podróbki czy oryginały (a na zdjęciach są bardzo podobne do oryginałów). Nie wiem czy kupować w sklepie i słono zapłacić czy jednak allegro.

Raczej nastawiam się na nowego pada (koszt faktycznie trochę większy ale chce pada na lata - już tak mam z elektroniką że raczej wolę kupić nowe niż używane i nie kur...ć później jak się coś zepsuje)

Co to rozładowania w trakcie gry to po prostu jak się zdecyduje to kupie 2 komplety baterii (właśnie po to żeby uniknąć takiej sytuacji).
Moderator
Autor tematu

Postprzez Smoku103 » 17 mar 2017, o 14:52

Ja mam bezprzewodowy i szczeze mówiąc leży idealnie :)
User

Konsola: Xbox360

Postprzez Marvel » 22 kwi 2017, o 11:55

I jak zdecydowałeś kupiłeś już ? Fakt jak kolego wspominał wcześniej pierwszy PAD to totalna podróba nie ma padów nowych do xbox 360 w tej cenie 66 zł. Pady oryginalne wciąż są niestety drogie ze względu że działają z PC i wręcz także są tej platformie oprócz XBOX360 dedykowane. Natomiast 2gli link do bezprzewodowego pada także nie posiada żadnego info że to pad oryginalny lub też zdjęcia z potwierdzającego to. Zraził mnie jeszcze ten podpis że pady sprzedawane w opakowaniu zastępczym ... uważam że to podróba lub refabrising i odradzam. Jedyną różnicą aby rozróżnić pady czy to podroby czy oryginalne to patrzeć oczywiście to moja teoria na to czy są na zdjęciach pokazane dobrze analogi tych niby padów za 66 zł czy 100 zł. Oryginalnie każdy oryginalny pad ma analogi gładkie a jak się zwrócisz uwagę na zdjęcie link pierwszy i 2gi zdjęć padów to przy zbliżeniu analogi są szorstkie i chropowate. Kupowałem takich masę przez neta i mimo że są w porządku to wiem że nie są oryginalne. Oryginalny pad do XBOXA na kablu nie jest mniejszy od bezprzewodowego co jedynie ma nic nie przeszkadzający slot na baterie od spodu. Ja osobiście miałem wiele padów bezprzewodowych i zawsze na nie kur**wałęm bo albo się rozłączał albo baterie padał. Fakt mniejszy komfort na kablu ale nigdy nie będziesz zmuszony lecieć po baterie a i zdarzają się sytuacje takie że nie raz kupuje się najtańsze na jakaś imprezkę i bywa też tak że potrafią się wylać w środku no a wtedy to dopiero jest problemik. W moim przekonaniu powinieneś kupić używany na kablu bo zawsze możesz go podłączyć pod PC i grać z bezprzewodowym tak nie zrobisz no chyba że masz dodatkową przejściówkę reciver do PC a taki pad zwykły bezprzewodowy tego nie posiada. W przypadku jeśli będzie sytuacja taka że przyciski będą się zapadać na skutek wyrobienia czy zetrą się analogi zawsze przez możesz kupić za parę złotych przez allegro lub olx nowe gumki lub analogi do padów i samodzielnie wymienić gdyż procedura jest banalna. W aukcjach gdzie sprzedający nie pisze PAD do XBOX360 microsoft / Używane/NOWY zwracał bym szczególną uwagę.

Z bezprzewodowych jeśli planujesz go używać na PC także to przegrzebujesz zawsze pada w czerwonym pudełku one są przeznaczone pod konsole i także pod PC.

A tu oferta 2cha padów za fajne pieniądze ...

O a jak byś się zdecydował na kupno tego nowego pada z aukcji z pierwszego linku co wstawiłeś to byś otrzymał coś takiego zdjęcie aukcji na samym dole.

Tego jest mnóstwo i nie wiem czy ci nie lepiej iść kupić używkę w lombardzie tam przynajmniej ludzie się znają i raczej ( raczej ) podróbek padów nie sprzedają. To że pad jest kopią oryginału lub chińską podróbką też nie musisz znaczyć że będzie słaby lub gorszy my porostu odgórnie zakładamy że no może być gorzej bo z reguły z naszego doświadczenia tak właśnie bywa.
S.T.A.R.S
Zasłużony

Konsola: PC,PS4,X360RGH,PSP,R.PI 3
Podziękowania: 410

Postprzez Ged24 » 23 kwi 2017, o 01:24

Marvel fajnie że odpisałeś, w zasadzie już zdecydowałem że kupię nowy bezprzewodowy pad od Microsoftu (aktualnie mam używkę na kablu) pytanie tylko: gdzie? za ile ? jakie akumulatorki ? Najtaniej znalazłem tu [Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki] ale nie ma opcji za pobraniem wiec nie wiem czy ryzykować .

PS 2 komplety baterii załatwiają temat z rozładowaniem się w trakcie imprezki czy ważnego gamingu, adapter do PC tez istnieje przy bezprzewodowym padzie (kilka lat temu jak szukałem pada do PC to własnie pady do Xboxa 360 były polecane jako jedne z najlepszych, nie wiem jak jest teraz).
Moderator
Autor tematu

Postprzez Marvel » 23 kwi 2017, o 23:00

Ged24 napisał(a):Marvel fajnie że odpisałeś, w zasadzie już zdecydowałem że kupię nowy bezprzewodowy pad od Microsoftu (aktualnie mam używkę na kablu) pytanie tylko: gdzie? za ile ? jakie akumulatorki ? Najtaniej znalazłem tu [Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki] ale nie ma opcji za pobraniem wiec nie wiem czy ryzykować .

PS 2 komplety baterii załatwiają temat z rozładowaniem się w trakcie imprezki czy ważnego gamingu, adapter do PC tez istnieje przy bezprzewodowym padzie (kilka lat temu jak szukałem pada do PC to własnie pady do Xboxa 360 były polecane jako jedne z najlepszych, nie wiem jak jest teraz).

Nie mam pojęcia co ci odpisać po marketach te pady kosztują około 150-170 zł a tu cena atrakcyjna ale strona jakaś nie wiadoma ... Ja bym nie ryzykował.
S.T.A.R.S
Zasłużony

Konsola: PC,PS4,X360RGH,PSP,R.PI 3
Podziękowania: 410

Powrót do XBOX 360 Sprzęt

Kto przegląda temat

Użytkownicy przeglądający ten temat: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości