Doradźcie co XO S , PS4 Pro czy PC ?

Rozmowy ogólne o konsoli XBOX One

Re: Doradźcie co XO S , PS4 Pro czy PC ?

Postprzez Ged24 » 24 mar 2017, o 23:43

Może ktoś się rozpisać nad różnicami między PS4 a XBO?
REGULAMIN FORUM viewtopic.php?t=57
Playstation 2 Slim SCPH-75003 FMCB
Xbox 360 Slim Trinity 8 GB RGH
Playstation 4 Slim 500 GB CUH-2016A
Moderator

Podziękowania: 16

Postprzez Marvel » 20 kwi 2017, o 10:11

Obecnie najlepszą platformą jest oczywiście PC . Od zawsze batalie ze sobą prowadzili PCtowcy i konsolowcy przekomarzając się który sprzęt jest lepszy. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Zwróć uwagę że na Pc jeśli jest dość wydajny zawszę grą będzie wyglądać lepiej niż ta na konsoli z tego względu że sprzęt taki musi Uruchamiać gry na pewnych technicznych kompromisach i czasem da się to zauważyć gołym okiem jeśli porównujesz ten sam tytuł na PC Czy XBOX ONE. Zawsze musisz zadać sobie pytanie czy jesteś PCtowcem czy konsolowcem czy też 50/50. Ja na przykład zaliczam się od tych 2gich. jestem zwolennikiem konsol bo się na nich wychowałem ale nie wyobrażam sobie nie posiadać mocnego PCta. PC zawsze daje ci większy szereg możliwości jeśli chodzi o GRY ( zmiany ostawień graficznych , aktualizacje oficjalne lub też nie , modyfikacje ) . Zawsze masz możliwość pobrać z pewnych źródeł grę i ją przetestować w pełni czy ci odpowiada takiego przywileju XBOX ONE CZY PS4 nie posiada to już nie te czasy kiedy się siorbało gierki na X360. Konsola oczywiście zawsze będzie wygodniejsza bo możesz się rozwalić plackiem na kanapie z padem w ręce i mieć wszystko w poważaniu ale niestety aby cieszyć się tą rozrywką to trzeba sypać ciężkim pieniądzem jeśli chcesz być na bieżąco z grami a w naszym kraju za dużo ludzi nie może sobie pozwolić aby co miesiąc wydawać po 200-400 zł na nowe gry. Wracając do twojego pytania jeśli chodzi o PS 4 XBOXONE to muszę przyznać że Microsoft dał troszkę gapę w kwestii swojej konsoli. XBOX ONE jest o około 40 % mniej wydajny niż PS4 i tu definitywnie widać wydajność w tych samych grach co są na obie platformy oczywiście nie we wszystkich ale w wielu. XONE boryka się w wielu tytułach sporym spadkiem FPS i słabymi optymalizacjami gier i to boli dotkliwie. Pomijając już fakt że wiele gier na PS4 działa w płynnym 1080p w 60 klatkach to taki tytuł na przykład na XONE działa w rozdzielczości 900p w 60 klatkach. Microsoft jak wypuszczał tą konsole mówił że nie na Graniu się ma ich konsola skupiać tylko ma być swoistym kombajnem platformą multi rozrywkową . Oczywiście pierwsze skrzypce przy wyborze nie odgrywa wydajność a Exclusiwy i fakt ten że XONE wspiera gry z XBOXA360 co jest niesamowicie potężnym atutem tej konsoli i wielu ludzi właśnie z tego względu decyduje się na jej kupno. Do tego także wchodzi nam Kinect który o dziwo jest prawie wogule lub już wogule nie wspierany na XBOX ONE a szkoda bo to była fantastyczna rozrywka. Podsumowując to dość ciężko uczciwie ci napisać co jest lepsze każda konsola ma swoje plusy i minusy a no i do tego SEX party dochodzi przecież PC i tworzy istny Trójkąt miłosny :) moim zdaniem najlepiej mieć PC , XONE i PS4 do pełnego zadowolenia no ale jak wspomniałem nie każdego stać ja akurat posiadam wszystkie 3 te rzeczy i z mojej strony nie potrafię ci uczciwie powiedzieć co lepsze.

PC PLUSY :
Tańsze gry oryginalne
Nie musisz używać nośników i zawsze grasz bez użycia napędu
Większe pole manewru jeśli chodzi o aktualizację , mody , i Polonizację gier
Piraty
Poprostu to PC'et :) trzeba go mieć :)

XBOX ONE :
Wsteczna kompatybilność z Xbox360 i Xbox
Ciekawe Exclusiwy
Rewelacyjny PAD
Bardziej rozwinięta niż PS4 pod względem multimediów
Kinect 2

PLAYSTATION 4
Znacznie wydajniejsza niż XONE
Ciekawe Exclusiwy
Playstation VR - Potężny Atut
PS4 Pro natywne 4K

Naprawdę plusów na wyłączność jest więcej ja wymieniłem ci tylko te co mi najszybciej wpadły do głowy. Najlepszym rozwiązaniem będzie poczekać do końca roku aż wypuszczą XBOX ONE SCORPIO bo to będzie największą bombą i najpotężniejszą konsolą świata o mocy 6 teraflopów gdy Ps4 Pro ma ich 4. XONE SCORPIO ma wspierać wszystkie gry poprzednich generacji i prawdopodobnie będzie droższy o około 500-600 zł od Obecnego XBOX ONE SLIM i mam nadzieje że tylko o tyle. Jeśli faktycznie tak będzie to Kupuje w ciemno ponieważ bardziej przemawia do mnie wsteczna kompatybilność gier niż Exclusiwy na PS4 no i ten Pad do PS4 to dla mnie koszmar ( XBOX ONE PAD LOVER ) . Wiec warto poczekać na ulepszoną wersję XBOX ONE tak jak to zrobiło SONY z PS4 na PS4 PRO które tak bosko w praktyce nie wygląda jak to było prezentowane przez nich ehhh :)

PS: mam nadzieję że w jakimś małym stopniu ci pomogłem lub rozwiałem pewne wątpliwości :) Oczywiście temat ten to wielkie pole do polonizowania bo każdy ma inne spojrzenie a te 3 platformy ale ja przedstawiłem ci jak ja to widzę.
S.T.A.R.S
Zasłużony

Konsola: PC,PS4,X360RGH,PSP,R.PI 3
Podziękowania: 410

Postprzez Ged24 » 20 kwi 2017, o 23:47

Marvel leci łapka za piękny opis, jak pisałem wcześniej i powtórzę po Marvelu - PC trzeba mieć (ale imo nie musi być to wcale kombajn) ale pod względem komfortu grania wygrywa konsola - kanapa + pad = wypas (to samo jeśli chodzi o granie ze znajomymi przy piwku) wg mnie jedynie odstaje konsola jeśli chodzi o strzelanki i mmo (tu wg mnie króluje PC). Teraz kwestia wyboru konsoli nowej generacji, Marvel widzę jest zachwycony Xboxem - to prawda wsteczna kompatybilność jest potężnym atutem (wg mnie powinna ją mieć każda nowa konsola) ale uważam że najważniejszym wyznacznikiem wyboru konsoli są exclusivy, a tu zdecydowanie prowadzi PS4 (wiem że za niedługo wychodzi scorpio ale imo żadne teraflopy nie pomogą jak nie będzie ciekawych gier - z tym 4k byłbym też ostrożny , na pc karty graficzne obsługujące natywne 4k kosztują 3000 zl).
Moderator

Postprzez Marvel » 21 kwi 2017, o 02:21

Mnie to najbardziej zachwyca fakt jak szybko spiracą coś na PC :) :) :) abym miał możliwość przetestowania gry bo fakty są proste. Obecnie większość gier robione są na odpierdol po to aby chapać kasę z ludzi . Wszystko się powtarza i jest naprawdę coraz ciężej przynajmniej mi znaleźć coś co by mi naprawdę odpowiadało i przykuło do monitora na długie godziny. Niedawno skończyłem Wiedzmina 3 GOTY i uważam że ta gra może być jedynym konkurentem do mojej ukochanej serii Resident Evil . Jestem zachwycony porostu tą grą a podkreślić muszę że nie grałem w 2jkę i cześć pierwszą i książek nie czytałem. PS4 posiadam ze względu na sentyment do pierwszego PSX a XBOXA ONE adoruje ponieważ X360 spuszczał łomot PS3 niemal że ciągle pod każdym względem i przy tej konsoli spędziłem najwięcej swojego czasu. A jeśli chodzi o powtarzalność i monoschematycność to jestem naprawdę zmęczony wydawać po 250 zł za nowe gry i ich nawet nie kończyć bo poprostu nie są dola mnie atrakcyjne. Niestety nie można już zwrócić do sklepu bo mi się nie podoba :( Dlatego ja zawsze popierałem piractwo bo to napędza w pewien sposób rynek rozpowszechnia gry i daje im też popularność a jeśli mowa o Stratach dla producentów to i tak Zarabiają na takiej jednej grze AAA setki setki MILIONÓW którą kończysz w 10h. Ja wychodzę z założenia jeśli gra pod względem fabuły i mechaniki mi się spodoba to napewno ją kupię chociaż by dla Multiplayera. I tyle na ten temat :)

Teraz powróciłem do TES : Skyrim Special Edition remastered bo nigdy tej gry nie ukończyłem bo zatrzymałem się w momencie jak wychodził pierwszy dodatek. Mimo że to remaster to i tak odczuwam że to jednak prawie 7 letnia już gra :) Nie zmienia to faktu że gra również jest rewelacyjna i bardzo obszerna :) chyba nawet bardziej niż Wiedzmin 3 z pakietem dodatków :). A reasumujać to tak jeszcze wspomnę że największym zaskoczeniem w Wiedzminie 3 nie była dla mnie grafika rewelacyjne questy a mini gierka GWINT no coś poprostu fantastycznego ile ja już godzin spędziłem na ogrywaniu karczmarzy to nie naliczę. teraz gram w betę GWINTA bo dostałem zaproszenie do testów i ogrywam i bardzo mi się podoba :) Polecam w każdym bądź razie Klucz do Bety można kupić za około 5 zł na allegro . uważam że warto :)
S.T.A.R.S
Zasłużony

Postprzez Ged24 » 21 kwi 2017, o 13:18

Marvel polecam ograć Wiedźmina 2 (1 raczej odradzam - pamiętam jak mi kumpel przyniósł oryginała w 2007 roku i na moim przedpotopowym kompie nie chciała pójść) i przeczytać książki.

Też zaczynałem od PSX i PS2 (w tamtym czasie tak naprawdę nie miały konkurencji) później postawiłem na xboxa 360 (jestem z niej zadowolony ale jednak uważam ze PS3 ma lepsze xclusivy tym bardziej ze nie jestem fanem sttrzelanek i samochodówek - a tylko to oferuje xbox 360 : seria halo, gears of war, forza; oraz wielkie problemy z przyzwyczajeniem sie do oznaczeń na padzie, choć pad sam w sobie jest świetny).
Batali nowych konsol nie ma co jeszcze podsumowywać bo są w miarę świeże (ale nie czarujmy się mało kogo stać na posiadanie obu konsol najnowszej generacji).

Co do piractwa ciężki temat, wiadomo święty nie jestem (w końcu co robię na tym forum) sam przyznam ze kupowałem tylko oryginały gier które nie miały możliwości grania w multi na piratach i gry na single do 30 zł. Wiem kradzieży nie można niczym usprawiedliwiać ale płacenie 200-250 za grę przy naszych zarobkach nie jest normalne (tak jak piszesz piraty są też świetną reklamą dla twórców gier, dobija mnie ich sposób liczenia strat, przecież 1 ściągnięty pirat nie może równać się że ktoś by kupił te grę, to samo ze stawianiem w świetle prawa ściągnięcia gry z fizyczna kradzieżą, ale myślę ze to się tez w końcu zmieni.

TES V Skyrim polecam, sam muszę ograć (ile godzin spędziłem w TES III Morrowind za małolata) , na mnie grafika jeszcze na ps3/xbox 360 robi wrażenie (pewnie przez to ze zaczynałem od pegasusa i nie mam ps4 a na PC nie gram).
Na gwinta sam czekam bo lubię karcianki (ale takie w które nie trzeba ładować złotówek a taki jest królujący hearthstone).
Moderator

Postprzez Marvel » 27 kwi 2017, o 00:16

Mam Wieśka na Steamie i XBOX360 Zacząłem grać na PC ale jakoś ta mechanika postaci jest troszkę inna i to mnie zraża :/ Jakoś nie mam przekonania do Wieśka 2 i nie wiem czemu coś mnie blokuje ..... mimo że myślałem że graficznie będzie słabo no ale pozytywnie się zaskoczyłem wygląda przyzwoicie na PC. Napomknę że gorąco polecam grę PILARS OF THE ETERNITY rewelacyjny RPG naprawdę rewelacyjny a osobiście fanem RPG nie jestem wole zdecydowanie HORRORY :) i TPP gry :)
S.T.A.R.S
Zasłużony

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda temat

Użytkownicy przeglądający ten temat: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość