Doradźcie co XO S , PS4 Pro czy PC ?

Rozmowy ogólne o konsoli XBOX One

Doradźcie co XO S , PS4 Pro czy PC ?

Postprzez dr.riff » 27 gru 2016, o 10:35

Witam.

Nie wiem czy dobrze trafiłem z działem jeżeli nie to proszę przenieść mój post do właściwego działu.

Posta piszę gdyż mam wątpliwości, mianowicie chodzi mi o to że mam X360 i na niego nie ma już nowych tytułów za bardzo, poza tym zmieniłem TV na taki który ma 4K HDR i odczuwam głód grafiki w grach :-) z sentymentu chciałem kupić XO S, potem trochę poczytałem i wychodzi na to że PS4 Pro jest lepsze. A może 3 wyjście może kupić porządnego PC ? Moim wyznacznikiem zmiany sprzętu jest grafika w grach. Czy faktycznie PS4 Pro jest lepsze ? Co Wy koledzy i koleżanki sądzicie ? Bardzo proszę o pomoc w rozwianiu moich wątpliwości co kupić.

Dzięki za poświęcony czas.
User

Konsola: XBOX 360 corona v4 RGH
Podziękowania: 3

Re: Doradźcie co XO S , PS4 Pro czy PC ?

Postprzez przemo41 » 27 gru 2016, o 15:19

Jeśli kierujesz się głównie grafiką to bierz PC, ale wiadomo że będziesz musiał trochę w niego zainwestować jeśli chcesz maxa z gier wycisnąć. Jeśli chodzi o konsole to tak jak piszesz PS4 PRO w różnych testach itp. wypada lepiej niż XO S i lepiej chyba wybrać produkt SONY.

Wg mnie też plus dla PS jest taki, że na tą konsole wychodzą lepsze tytuły ekskluzywne niż na X. I jeśli coś wychodzi na PC to przeważnie także na konsolę, a jeśli na obie konsole to niekoniecznie zawsze też na PC np. Red Dead Redemption to plus dla obu konsol :D

Podsumowując:

PC
plusy: wyciśniesz max z grafiki ( o ile masz dobry sprzęt ), większość gier pobierzesz z neta bez kupowania, gra w sieci bez kupowania jakiś abonamentów
minusy: trzeba sporo wydać na sprzęt jeśli chcesz mieć naprawdę porządny PC, po kilku miesiącach, może roku może okazać się, że sprzęt jest już przestarzały i nie uciągnie gry na porządnej grafice, jeśli coś wyjdzie na obie konsole niekoniecznie wyjdzie na PC :D

Konsole (PS4 oraz XO):
plusy: nie zwracasz uwagi na wymagania sprzętowe, kupujesz sprzęt i nie martwisz się o komponenty konsoli (no aż wyjdzie nowa generacja :)), większość dużych gier, które wychodzą na PC wychodzą także na konsole, odwrotnie niekoniecznie :) niektóre gry wychodzą szybciej o parę miesięcy czy nawet rok na konsole niż PC

minusy: brak możliwości odpalania kopii gier (oby ktoś szybko to złamał :)), ceny gier (oczywiście jest możliwość dzielenia kont, kupowania gier z jakiś ruskich stron itp), gorsza grafika w stosunku do najlepszych PC, chcesz pograć w sieci to kup abonament,

To moje osobiste opinie. Kwestia tego co kupić to weź pod uwagę to, że kupując PC wydasz dużo więcej na sprzęt niż za konsole, lecz gry będziesz miał z neta, kupując konsole wydasz mniej na sprzęt, ale gry już nie pobierzesz z neta, a one trochę kosztują, chyba że będziesz kupował z różnych aukcji od ludzi co udostępniają swoje konta.

Kwestia czy PS czy X to już kwestia indywidualna, ja kupiłem PS4 bo uważam, że są lepsze tytuły ekskluzywne na tą konsole niż na XO, lecz kupno XO też planuję :)
User

Konsola: XBOX 360 E 500GB + RGH
Podziękowania: 20

Postprzez xgrzesiox » 28 gru 2016, o 01:21

Moim zdaniem pchanie się w PS4 Pro nie ma sensu, za to PS4 Fat/Slim jak najbardziej.

Do poprzednika dodam:
- PC ma ten plus że masz klawiaturę i myszkę
- na PC masz bardzo dużo promocji, szczególnie na Steam
- jak chcesz brać konsolę to bierz tą na której exclusive ci bardziej pasują
- Xbox One S odtwarza Blu-Ray 4K (o dziwo PS4 nie odpala, mimo że to technologia Sony; pewnie boją się robić kombajn multimedialny jak to było z PS3)

Jakbym miał hajs to brałbym PS4 Slim (tylko i jedynie ze względu na Kingdom Hearts 2.8 ReMiX) [XBO ma Sunset Overdrive, Forzę, Halo ale Kingdom Hearts razem nie przebije; Sony się wycwaniło tutaj heh].
360: Elite Jasper 120GB (kupiony od brytyjczyka wraz z zasilaczem i 3 grami, Forza 3 Limited, Kinect Adventures folia, Fifa 11 za 50 zł xD)

OG XBOX: 1.6, 320GB, Aladdin XT Plus 2
User

Konsola: 360 Elite 120GB Japser
Podziękowania: 22

Postprzez morf81 » 28 gru 2016, o 02:38

Ja dodam, że między ps4 a xone gołym okiem różnic w grafice nie widać.
Są tam jakieś detale w postaci rozdziałki czy fpsów, ale są to znikome praktycznie niezauważalne różnice.
Piszesz, że twoim wyznacznikiem jest grafa więc najrozsądniej będzie kupić mocnego peceta.
Administrator

Konsola: Xbox One Slim, Xbox 360 Slim
Podziękowania: 1991

Postprzez Zinyx » 27 lut 2017, o 18:07

i za rok nowego.... za 5K
jak duzo grasz to ps4
Jeśli widzisz nie działające linki, pisz śmiało na PW to zrobię reup
[Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki]
(((d-_-b))) UK Hardcore (((d-_-b)))
Moderator

Konsola: Jasper 120GB RGH 1.2 + LT3.0
Podziękowania: 220

Postprzez morf81 » 21 mar 2017, o 17:44

Zinyx napisał(a):i za rok nowego.... za 5K

Chcesz mieć ultra grafę na bieżąco no to trzeba się z tym liczyć.
Administrator

Konsola: Xbox One Slim, Xbox 360 Slim
Podziękowania: 1991

Postprzez Smoku103 » 22 mar 2017, o 16:00

Nie przesadzajcie ja kupiłem PC 5 lat temu za 5 tys i wszystkie najnowsze gry na minimum średnich detalach chodza. Kupic dobry procesor dobra grafe i tylko ram dolozyc za jakis czas ( jest tani jak barszcz)
User

Konsola: Xbox360

Postprzez Zinyx » 22 mar 2017, o 16:22

Ja mam inne podejście - PC desktop - praca
Konsola czy to PS4 czy XO do grania.
Notebook - prezentacja pracy wykonanej na desktopie....
Widzieć 5 zmarszczek więcej i wydawac 5K co rok ultra i bajera...
Nie kręci mnie to...
Moderator

Postprzez Ged24 » 22 mar 2017, o 21:33

Mam podobne podejście jak zinyx: komp do internetu, programów itp (mimo że w zeszłym roku wymieniłem bebechy i śmiga mi Wiedźmin 3 na wysokich detalach to nie gram na kompie w nic oprócz okazjonalnie LoLa i nie zamierzam wymieniać części dla samego upgrejdu, fps czy grafiki tylko jak coś padnie) a do grania wolę konsole - aktualnie xbox 360 i ps3 ale pewnie za jakiś czas zakupię PS4 lub XBO (najpewniej jak wyjdzie jakaś przeróbka).
REGULAMIN FORUM viewtopic.php?t=57
Playstation 2 Slim SCPH-75003 FMCB
Xbox 360 Slim Trinity 8 GB RGH
Playstation 4 Slim 500 GB CUH-2016A
Moderator

Podziękowania: 16

Postprzez Zinyx » 22 mar 2017, o 21:48

Nie wiem jak inni koledzy, ale większość czasu spędzam na PC Linux. Debian, Bentoo, Od 11 lat Jakos winda mi nie dzierzy... Widać po avatarze "Mint" CAD roboczo o SolidW drukara. se popykam w konsole w BO3 sie pozabija, kupie XO specjalnie chyba dla Battlefielda, - tez nie ma kiedy pograc online ....

Moim zdaniem każdy ma wybór...
Szkoda hajsu na głupoty, lepiej se zawieszenie na wiosenkę zrobić aucie ;) Kupić żonie coś fajnego niż jebać w grafe i kilowaty....

Co kto lubi - wolny kraj :)

Panowie, Panie koledzy, Koleżanki przyjaciele - i tak nie ma czasu.... (na głupoty)
Moderator

Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda temat

Użytkownicy przeglądający ten temat: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość