[Poradnik] Nagrywanie gier XGD2/XGD3 Xbox 360 od podstaw na różnych nagrywarkach

Poradniki i artykuły

Re: [Poradnik] Nagrywanie gier XGD2/XGD3 Xbox 360 od podstaw na różnych nagrywarkach

Postprzez IceG » 14 lip 2015, o 06:11

Cześć pablo16tzp, z tym "wszystko na zielono" to dobrze by było aby tak działo się zawsze, ale jak to w życiu nie może być za pięknie i czasem coś wyskoczy na żółto lub czerwono ;). Tym komunikatem się nie przejmuj, to nic groźnego, gra po nagraniu będzie działać, a oznacza jedynie że abgx360 nie może znaleźć tej wersji gry w bazie zweryfikowanych tytułów. Można spróbować to naprawić wgrywając ręcznie pliki kontrolne SS/DMI ([Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki]) o ile są.

Dobrze by było aby każda nagrywana gra przeszła całą weryfikację, ale często będzie tak że będziesz widział ten żółty tekst, choćby gry z PL mogą nie mieć plików weryfikacji. Ogólnie przejmuj się tylko tym co wyskakuje na czerwono, bo to już jest error, komunikaty żółte można traktować "informacyjnie".
[Zarejestruj się lub zaloguj, by widzieć linki]
Obrazek
Obrazek
Ekspert

Konsola: Slim LT3.0 / 320GB / KINECT | iHas B/EU+S18LBK
Podziękowania: 578

Re: [Poradnik] Nagrywanie gier XGD2/XGD3 Xbox 360 od podstaw na różnych nagrywarkach

Postprzez pablo16tzp » 14 lip 2015, o 21:57

@IceG
Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Więc jak na razie nie przejmuję się żółtymi komunikatami i oczekuję spokojnie na nagrywarkę :)
Pozdrawiam ! :spokojestes
User

Konsola: Xbox 360 L.T 3.0
Podziękowania: 13

Postprzez czper » 7 sie 2015, o 19:50

Witam. Pojawił się problem. Nagrałem kilka obrazów płyt z tego forum. Płyty to oczywiście DL Verbatimy według tego tematu.
Wszystkie obrazy przesżły pomyślanie weryfikacje w abgx360. Ustawienia są według tego poradnika wszystkich programów a program BurnerMax obsługuje moją nagrywarkę i zwiększa pojemnośc płyty.

Nagrywałem gry: Dead or Alive 5, Burnout Paradise, Star Wars The Force Unleashed II, Prototype II PL i Darksiders II PL.
Pierwsze trzy gry uruchamiają się normalnie. Pozostałe dwie wywalają w konsoli komunikat o ściereczce.

Nie mam pojęcia o co chodzi. Dlaczego te gry nie działają na mojej konsoli? Czy może mi ktoś udzielić odpowiedzi od czego to zależy? Chciałbym je wypalić ponownie ale musze najpierw zdiagnozowac w czym tkwi problem żeby nie zepsuć kolejnych Verbatimów.

Wersja Dasha 2.0.16537.0. Co do rodzaju przeróbki nie jestem w stanie stwierdzić czy to LT 2 czy LT 3.
Prosze o pomoc
User

Postprzez IceG » 7 sie 2015, o 22:26

Cześć czper. Próbowałeś testować "niedziałające" płyty pod względem odczytu np. w Nero CD Speed, tam jest zakładka dot. jakości nośnika / poprawności odczytu możesz zrobić dwa testy. Jakość nagranego nośnika najlepiej aby była w granicach 75-95%, wiadomo im więcej tym lepiej, a co do poprawności odczytu to wiadomo wszystko musi być na zielono.

Nie wiem jaką nagrywarkę posiadasz a to też istotne, czy dużo było nią nagrywane.. a rodzaj przeróbki poznasz nagrywając jakąś grę XGD3 (około 8,13GB) o ile nagrywarka będzie w stanie nagrać oczywiście całość obrazu iso. Jak nagrany zostanie obraz poprawnie i uruchomi się w konsoli to masz LT3.0, oczywiście obraz musi być z dograną topologią, jak nie odpali to masz LT2.0.

Ja przeważnie instalując grę na dysku konsoli sprawdzam poprawność nagranej płyty, najszybszy test, chociaż wiadomo nie wszystkie płyty jest sens tak testować. Przyczyn "ścereczki" może być wiele, nie zawsze wina stoi po stronie nagrywarki, ogólnie kupiłbym torcik 25x Platinum i na nich nagrywał, a Verbatimy zostawił na bardziej wymagające gry (np. Forza).
Obrazek
Obrazek
Ekspert
Autor tematu

Postprzez czper » 8 sie 2015, o 01:15

cześc IceG
topologie dogrywa abgx360 samodzielnie?
no właśnie sens w tym że nie wiem które to lt. gry które mają poniżej 8gb normalnie działąją, a te większe nie. widziałem gdzieś w sieci poradnik jak nagrywac gry XGD3 na lt 2 mogłbym ewentualnie z niego skorzystać i spróbowac odpalić taka gre?
dash w tej wersji odpali nowsze gry?
używanie komputera podczas nagrywania też wpływa na to?
moja nagrywarka normalnie nagrała darksiders i prototype nie było żadnych błędów. z użyciem BurnerMax
jakie czynniki jeszcze wpływają na to czy gra w XGD3 odpali?

[edit]
czy jest taka możliwośc że ta gra jest przygotowana pod lt 3.0 a ja mam 2.0? skoro mam dasha w wersji 16xx ?
co sie dzieje kiedy gre przygotowana pod lt 3.0 wrzucimy do konsoli z lt 2.0 ? jakie komunikaty sa?
pytam bo wydaje mi się że wypaliłem ten obraz dobrze. sam już nie wiem co jest przyczyną
User

Postprzez IceG » 8 sie 2015, o 06:44

Dużo pytań :) ale postaram się odpowiedzieć.
1. Topologie dogrywa abgx360 samodzielnie?
Jeżeli masz ustawiony abgx poprawnie, pod LT3.0 z dogranym fixem na łączenie się z bazą to owszem powinno dogrywać się automatycznie, samo.

2. Widziałem gdzieś w sieci poradnik jak nagrywac gry XGD3 na lt 2 mogłbym ewentualnie z niego skorzystać i spróbowac odpalić taka gre?
Pisałem wcześniej jak wygląda sytuacja z przeróbką LT.
LT3.0 - gry XGD3 potrzebują dogranej topologi, gry xgd2 działają normalnie.
LT2.0 - gry nie potrzebują dogranej topologi, gry xgd2 działają normalnie.

Owszem można przygotować obraz gry XGD3 pod LT2.0 usuwając z niego topologię, jak to zrobić jest też na forum http://www.xbox360iso.pl/viewtopic.php?f=16&t=3270. Idąc za tym co napisałeś w innym temacie, że nagrałeś dead or alive 5 które jest na XGD3 i działa, to sprawdzanie gier dla LT 2.0 mija się jak dla mnie z celem. Druga sprawa.. jeżeli konsola widzi gry XGD3 nagrane to znaczy się że masz LT3.0 jakbyś miał LT2.0 widział byś raczej komunikat "dysk nie jest obsługiwany".

3. Dash w tej wersji odpali nowsze gry?
Jak masz dash 2.0.16537.0 to nie powinno być problemów dla większości gier jest wymaganym minimum.

4. Używanie komputera podczas nagrywania też wpływa na to?
Oczywiście, zaleca się kategorycznie nagrywanie na "niemacanym" komputerze, a nawet nagrywanie w trybie awaryjnym aby całkowicie zwolnić zasoby komputera i przeznaczyć je na proces nagrywania płyty.

5. Jakie czynniki jeszcze wpływają na to czy gra w XGD3 odpali?
Tu jest ciężko powiedzieć.. Jeżeli mamy sprawną nagrywarkę oraz napęd w konsoli i zakładając że nagrany obraz nie był uszkodzony to mamy pewność że gra się uruchomi i zainstaluje.Niestety jeżeli któryś z tych elementów układanki jest wybrakowany to będziemy się męczyć z uruchomieniem gry. Czasem jest tak że dopiero któryś pobrany obraz iso ruszy, mimo że abgx 360 nic nie wykryje podczas skanowania. Ale super sprawny napęd w konsoli to podstawa.

6. Czy jest taka możliwośc że ta gra jest przygotowana pod lt 3.0 a ja mam 2.0? skoro mam dasha w wersji 16xx ?
Nie ma takiej możliwości, nie ma gier przygotowanych konkretnie pod dane LT tu jest tylko kwestia czy musimy dograć topologię do iso czy nie.. co najwyżej dash może być za niski ale wtedy aktualizacja i po problemie.

7.Co sie dzieje kiedy gre przygotowana pod lt 3.0 wrzucimy do konsoli z lt 2.0 ? jakie komunikaty sa?
Odpisałem wyżej, więc się nie będę powtarzał.
Obrazek
Obrazek
Ekspert
Autor tematu

Postprzez czper » 8 sie 2015, o 14:54

ok dziękuję za odpowiedzi :) skoro te DOA5 ruszyło to musze miec lt 3 coś widocznie podczas nagrywania się spiep...
spróbuje nagrac jeszcze inną gre na xd3 i zobaczymy.
jeszcze jedno pytanie tak przy okazji.
sa na allegro dostepne dyski czyszczące lasery. czy można taki dysk bezpiecznie uzyć w xboxie?
czytałem też o róznych prokramach typu xtreme, opcji decargar w imgburn... do czego one służą?
User

Postprzez IceG » 8 sie 2015, o 20:26

Lepiej nie czyścić napędu konsoli takimi płytami, zresztą sam M$ w instrukcji konsoli o tym wspomina, że napędy są inne od standardowych i taka płyta mogłaby go uszkodzić.

Co do "czytałem też o róznych prokramach typu xtreme, opcji decargar w imgburn... do czego one służą?" to nie wiem o co chodzi, więc się nie wypowiem.
Obrazek
Obrazek
Ekspert
Autor tematu

abgx360 - plik waves 1-19

Postprzez danny.w » 12 sie 2015, o 21:43

Cześć,
Chcę zainstalować abgx360 i wiem, że uprzednio dodawałem coś takiego: 1st-19th Wave - abgx360_video_waves_1-19.7z
Teraz ten plik jest nieosiągalny (zablokowane/usunięte konto).
Czy naprawdę potrzebuję tego pliku, a jesli tak, to skąd mogę go pobrać?
Pozdrawiam

dw
Donator

Konsola: Jasper LT3.0 .5TB iHAS124E_4L04
Podziękowania: 631

Re: abgx360 - plik waves 1-19

Postprzez IceG » 13 sie 2015, o 03:32

danny.w napisał(a):Cześć,
Chcę zainstalować abgx360 i wiem, że uprzednio dodawałem coś takiego: 1st-19th Wave - abgx360_video_waves_1-19.7z
Teraz ten plik jest nieosiągalny (zablokowane/usunięte konto).
Czy naprawdę potrzebuję tego pliku, a jesli tak, to skąd mogę go pobrać?
Pozdrawiam

dw

Czasem te pliki się przydają i warto je mieć na dysku.
Kod: Zaznacz cały
Żeby zobaczyć linki, musisz się zarejestrować lub zalogować.
Obrazek
Obrazek
Ekspert
Autor tematu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poradniki/Tutoriale

Kto przegląda temat

Użytkownicy przeglądający ten temat: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość