[TUTORIAL] WGRYWANIE DODATKÓW DLC DO GIER

Poradniki i artykuły

Re: [TUTORIAL] WGRYWANIE DODATKÓW DLC DO GIER

Postprzez VercilCR7 » 28 lut 2015, o 08:29

Gra żeby wgrać dodatek musi być w formacie xex ?
"Your love makes me strong,
Your hate makes me unstoppable" ~ Cristiano Ronaldo
Obrazek
User

Konsola: XBOX360 Elite 120GB|RGH|LT 3.0|Jasper|
Podziękowania: 91

Postprzez morf81 » 28 lut 2015, o 08:32

Nie ma reguły. Może być xex może być god.
Administrator

Konsola: Xbox One Slim, Xbox 360 Slim
Podziękowania: 1991

Postprzez razor34 » 22 mar 2015, o 16:34

Cześć, mam od dłuższego czasu problem z uruchomieniem DLC Extended Cut do Mass Effect 3. Gra jest w XEX, dlc jest odblokowane, sprawdzone przez XM360, TU ściągałem na początku przez FSD, wybierając najnowszy, ściągałem też TU ręcznie na podstawie Title ID i Media ID, próbowałem kilku różnych TU nie tylko najnowszych i za każdym razem nie widzi mi DLC w grze. Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć co może być nie tak ? Zastanawiam się jeszcze dlaczego w ogóle w menu gry nie mam opcji menu Downloadable Content, a widziałem ją na różnych filmikach z YT na temat problemów z DLC na Xboxie. Po uruchomieniu gry mam Checking Downloadable Content, po chwili komunikat się wyłącza i nic pozatym sie nie dzieje. Proszę o pomoc.

P.S. Zarwóno gra jak i DLC jest Region Free
User

Konsola: 360 Jasper
Podziękowania: 1

Postprzez razor34 » 22 mar 2015, o 17:42

Tak, Media ID sprawdziłem w 360 Content Manager a Title ID normalnie w FSD
User

Konsola: 360 Jasper
Podziękowania: 1

Postprzez MaTTi905 » 8 kwi 2015, o 18:17

A ja mam następujące pytanie - title ID mojej gry to 4D530910 (Forza 4), kiedy przerabiałem jej obraz iso za pomocą iso2god pokazały mi się następujące Media ID: dvd1 (42C67824), dvd2 (2FF0D0E9).
Chciałem ściągnąć odpowiedni plik TU i na stronce xboxunity dla Forzy 4 są 3 do wyboru: 26FF1101, 61D62D9F i 633772A0 czyli żaden nie pokrywa się z Media ID jaki mi pokazał iso2god. Jeśli źle sprawdziłem Media ID to w jaki sposób mogę "znaleźć" poprawny? Konsolkę mam w serwisie, więc niestety nie wchodzi w grę sprawdzenie Media ID gry korzystając z xbox'a.
Dziękuje za odpowiedzi.
User

Konsola: xbox360 slim

Postprzez MaTTi905 » 8 kwi 2015, o 20:08

TwojaStara napisał(a):Jak masz jeszcze ISO na dysku to przeskanuj je Abgx'em to Ci wyświetli media id.

Odpaliłem ABGX'a, wybrałem ISO gry, zaznaczyłem "Disable writes" i po kliknięciu LAUCH pokazuje mi się okienko "bios-owskie" i mam Media ID pod trzema pozycjami (XEX media ID, SS media ID oraz DMI media ID).
W każdym z nich Media ID wygląda następująco: 8306A1488733BAE6F65B186-42C67824.
Niestety nie ma takiego na stronce xboxunity - czy coś zrobiłem źle?
User

Postprzez MaTTi905 » 9 kwi 2015, o 18:02

TwojaStara napisał(a):Cyfry po pauzie to Twoje id;)

No ale niestety żaden nie pasuje, ponieważ na xboxunity dla Forzy 4 są tylko takie: 26FF1101, 61D62D9F i 633772A0 - jak w takim razie dopasować odpowiedni plik TU, żeby wszystkie DLC działały?
Edit
MaTTi905 napisał(a):
TwojaStara napisał(a):Cyfry po pauzie to Twoje id;)

No ale niestety żaden nie pasuje, ponieważ na xboxunity dla Forzy 4 są tylko takie: 26FF1101, 61D62D9F i 633772A0 - jak w takim razie dopasować odpowiedni plik TU, żeby wszystkie DLC działały?

Pomoże ktoś?

Nie pisz posta pod postem używaj opcji Edycji... @x360
User

Postprzez x360 » 9 kwi 2015, o 18:23

Twoja wersja to Goty więc DLC powinno działać...
x360

Postprzez MaTTi905 » 9 kwi 2015, o 20:41

x360 napisał(a):Twoja wersja to Goty więc DLC powinno działać...

A mógłbyś napisać trochę jaśniej? Mam rozumieć że nie potrzebuję wgrywać pliku TU na konsolę czy muszę, ale nie ma znaczenia, który to będzie z zamieszczonych na xboxunity?

Tak, jest to wersja GOTY, ale jak narazie mam wgrany na konsolę tylko dvd1 z "czystą" grą, dvd2 natomiast, na którym podobno jest większość DLC nie chcę wgrywać, ponieważ chciałbym mieć wgraną paczkę wszystkich DLC zamieszczonych tutaj na forum.
User

Postprzez x360 » 9 kwi 2015, o 21:00

Goty czyli Game of the Year czyli gra już posiada wszystkie DLC jakie wyszły dla tej gry...
Jak chesz sobie wgrać paczkę pobierz czystą wersję Forzy i problem z głowy...
x360

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poradniki/Tutoriale

Kto przegląda temat

Użytkownicy przeglądający ten temat: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość